Bizi Takip Edin:

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Bir tarafta ilerleyen maddelerde Müşteri olarak anılacak olan gerçek ve/veya tüzel kişi ve bir tarafta ilerleyen maddelerde Megza Bungalow olarak anılacak olan adres Rize/Çamlıhemşin Dikkaya köyü kinya mevkii;ilerleyen maddelerde Taraflar olarak anılacak olan bu taraflar; işbu sözleşmenin resmi bir teklif olduğunu, ücretli konaklama hizmetinin sunulması için tüm şartları içerdiğini, aşağıda belirtilen tüm şartların taraflar için bağlayıcı olduğunu,https://megzabungalov.com internet sayfasında yer aldığını, müşteri tarafından değiştirilmeyeceğini göz önünde bulundurarak, işbu sözleşmeyi aşağıdakiler çerçevesinde akdetmiş bulunmaktadırlar:


1.SÖZLEŞME KONUSU

1.1. İşbu sözleşme uyarınca Megza Bungalov, müşterinin talebi üzerine Megza Bungalovda konaklama hizmetini sunmakla yükümlüdür.

Bir tarafta ilerleyen maddelerde Müşteri olarak anılacak olan gerçek veya tüzel kişi ve bir tarafta ilerleyen maddelerde Megza Bungalov olarak anılacak olan adres Rize/Çamlıhemşin Dikkaya köyü Kinya Mevkii;ilerleyen maddelerde Taraflar olarak anılacak olan bu taraflar; işbu sözleşmenin resmi bir teklif olduğunu, ücretli konaklama hizmetinin sunulması için tüm şartları içerdiğini, aşağıda belirtilen tüm şartların taraflar için bağlayıcı olduğunu, internet https://megzabungalov.com/ sayfasında yer aldığını, müşteri tarafından değiştirilmeyeceğini göz önünde bulundurarak, işbu sözleşmeyi aşağıdakiler çerçevesinde akdetmiş bulunmaktadırlar:

SÖZLEŞME KONUSU

1.1. İşbu sözleşme uyarınca Megza Bunaglov,müşterinin talebi üzerine Megza Bungalov'da konaklama hizmetini sunmakla yükümlüdür.

1.2. İşbu sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte müşteri.Megza Bungalov konaklama kuralları, rezervasyon kuralları ve tarifeleri hakkında bilgilendirildiğini teyit edecektir.

1.3. İşbu sözleşme akdedildiği andan itibaren Megza Bungalov,müşterinin talebini teyit edecektir.

2. KONAKLAMA REZERVASYONUNUN ŞEKLİ

2.1. 0538 565 8253 numaralı rezervasyon hattını arayarak veya https://megzabungalov.com/ internet sayfasındaki rezervasyon formunun doldurulması yoluyla gerçekleştirilebilir.

2.2. Müşteri talebini fesih etmek veya herhangi bir değişiklik yapmak istediği durumda 0538 565 8253 telefon numarasından Megza Bungalov rezervasyon ofisine başvurabilir veya info@megzabungalov.com  adresine e-mail göndererek değişiklik yapılmak istenen tarihi belirterek değişiklik talebinde bulunabilir.

2.3. Müşteri talebini fesih etmek ve ücretinin kesinti sonrası geri kalan tutarını almak ister ise; rezervasyonunu en geç konaklama tarihinden 30 gün önce iptal etmek zorundadır. 

2.4. Müşterinin, rezervasyonunda değişiklik yapma talebini Megza Bungalov hizmet sunma tarihinden en geç 30 gün önce otele iletmesi gerekmektedir. Alınan rezervasyon kesin rezervasyon olup,iptal durumunda para iadesi yapılmamaktadır.

2.5. Rezervasyon değişikliği kişi sayısı,oda tipi,değişiklik, talep edildiği günün şartlarına uygun kota fiyatlarından yapılacaktır.

2.6. İşbu sözleşme ile müşteri, kayıt sırasında özel indirimin uygulandığı dönemdeki rezervasyonda herhangi bir sebepten dolayı değişiklik yaptığı/yapmak istediği takdirde rezervasyonun, söz konusu rezervasyon değişiklik talebinin teyit edildiği tarih sırasında uygulanan fiyatları göz önünde bulundurarak yapılacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

2.7. Çocuklar için indirim ebeveynleriyle aynı odada kalmaları halinde uygulanacaktır. Rezervasyon kaydı sırasında, Müşteri tarafından bildirilen çocuğun yaşı dikkate alınacaktır. Çocuğun yaşının rezervasyon kaydı sırasında yetkili şahıs tarafından talep edildiği kimlikte belirtilen yaştan farklı olduğu tespit edildiği halde rezervasyonda gereken değişiklikler yapılıp bundan doğacak ücret farkını müşteri karşılayacaktır.

3.ÖDEME ŞEKLİ

3.1. Müşteri, Online rezervasyon sistemi aracılığıyla kredi kartıyla yapılan ödemeler sırasında kendi kredi kartı bilgilerini sisteme girecektir.

3.2. Müşteri rezervasyon ödemesini kredi kartı ile tek çekim veya anlaşmalı bankaların uyguladığı taksit seçeneklerine göre yapabilecektir. Müşteri taksitli ödemeyi seçmesi durumunda Taksit seçeneklerinde oluşan vade farkını peşinen Kabul etmiş sayılır.

3.3. Megza Bungalov, kredi kartı bilgilerinin ve bilgilerin sunulduğu sistemin, bilgilerin herhangi durumda ve herhangi şekilde görünmesini veya kopyalanmasını engelleyen özel bir güvenlik sisteminin koruması altında olduğunu kabul ve beyan eder.Megza Bungalov, aynı zamanda, zarar verici programlar ve Müşterinin bilgisayarından kaynaklanan buna benzer program sistemleri ve müşterinin dikkatsizliği sebebiyle, bilgi, belge ve sırların üçüncü şahıslar tarafından öğrenilmesi dolayısı ile meydana gelen zararı karşılamayacak ve bundan hiçbir şekilde sorumlu tutulmayacaktır.

3.4. Müşteri,Megza Bungalov'a giriş sırasında Megza Bungalov elemanına; online rezervasyon kaydı yaparken ödeme için kullandığı kredi kartını ibraz edecektir. Müşterinin, bu sorumlulukları yerine getirmemesinden meydana gelecek olan zararlardan / hasarlardan dolayı sorumluluk müşteriye ait olacaktır.
3.5. Müşteri, Online rezervasyon sistemi aracılığıyla Eft/Havale ile yapılan ödemeler rezervasyon yapıldığı andan itibaren, müşteri ödemesini 24 saat içinde yapmak zorundadır. Aksi halde rezervasyon Megza Bungalow otel yönetimi tarafından iptal edilebilecektir.

3.6. Müşteri faturayı info@megzabungalov.com mail adresinden teslim alacaktır.

4.ÖDEMENİN İADE ŞEKLİ

4.1. Rezervasyon iptal talebi tahmin edilen giriş tarihinden 30 gün ve daha uzun süre kala iptal edilmesi durumunda, tahsil edilen toplam konaklama tutarı ve ek hizmet tutarının tamamı alınıp iade edilecektir. Rezervasyon fesih talebi tahmin edilen giriş tarihinden 30 gün veya daha az bir süreden erken bir tarihte iptal edildiği durumunda misafirden alınan konaklama ücreti ve ek hizmet ücretlerinin geri iadesi mümkün olmayacak; tutarın tamamına iade uygulanmayacaktır.

4.2. Rezervasyon kaydı sırasında, kredi kartıyla yapılan ödemelerde geri ödeme, ödemenin yapıldığı kredi kartına geri yatırma işlemi yapmak suretiyle yada müşterinin ibraz edeceği banka hesabına EFT/Havale yöntemi ile yapılacaktır.

4.3. Rezervasyon iptalinde mücbir sebepler; doğal afetler ,terör, kalkışma hareketi ve belgelenebilen ölüm 1.ve 2. derecede yakınlar, kaza ve hastalık(tam teşekküllü hastane raporu)gibi durumlarda Megza Bungalov misafire yatırılan ücretin tamamı iade edilir.
4.4. Rezervasyon gününe 72 saatten daha kısa süre kalmış ise, mücbir bir sebep sunulsa dahi rezervasyon iptali ya da rezervasyon tarih değişikliği yapılmayacak. Konaklama ücreti ve ek hizmetlerin geri iadesi mümkün olmayacaktır.

4.5. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde işlem ücreti ve komisyon kesildikten sonra kalan tutar iade edilecektir.

5.KONAKLAMA ŞEKLİ

5.1. Giriş sırasında müşterinin yaşı ve kimliği kontrol edilecektir. Müşterinin yanlış bilgi vermesinden dolayı yapılan harcamaları Müşteri karşılayacaktır.

5.2. Müşteri, Megza Bungalov'a  vardığı saat kaç olursa olsun, Megza Bungalov'a  giriş günü en erken saat 14.00 itibari ile odaya yerleşeceğini ve çıkacağı saat kaç olursa olsun en geç saat 12.00’de odadan çıkış yapacağını, odadan çıkış yaptıktan sonra kendisine verilecek ek hizmetin bedelini ödeyeceğini kabul edecektir.

5.3. Rezervasyon kayıt esnasında konaklama ücreti ve ek hizmetler ücretinin tamamı alınacaktır.

5.4. Evcil hayvanlar Megza Bungalov tarafından kabul edilmeyecektir.

5.5. Müşterinin OTEL ADI'ne yerleştikten sonra OTEL ADI'nin konaklama taahhütlerini yerine getirmemesi dışında bir sebepten dolayı hizmetten vazgeçmesi durumunda yapılan ödeme geri iade edilmeyecektir.

6. TARAFLARIN SORUMLULUĞU

6.1. Müşteriye kalitesiz hizmet sunulduğu durumda müşteri, şikâyetini yazılı şekilde konakladığı esnada Megza Bungalov temsilcisine bildirecektir. Aksi takdirde Megza Bungalov tarafından sunulan hizmet kusursuz ve zamanında sunulmuş sayılacaktır.

6.2. Müşterinin, sözleşmenin herhangi bir maddesini ihlal etmesi durumunda müşteri, yapmış olduğu ihlal sonucu Megza Bungalov'un uğradığı her türlü zararı karşılamayı kabul ve taahhüt eder.

6.3. Misafir,Megza BUNGALOV düzenini bozacak hal ve tavırlarda bulunması halinde,Megza Bungalov misafirin ücret iadesi yapılmadan tesisi terk etmesini isteme hakkına sahiptir.

6.4. Tesiste konaklayan misafirlerimizin dışarıdan gelen ziyaretçileri yönetim kurulunun almış aldığı karara istinaden tesise alınmayacaktır. Konaklayan misafirin onayı olması halinde gelen ziyaretçi için günü birlik kullanım koşulları ücretli olarak uygulanır.

6.5. Bayanlar bölümüne fotoğraf makinesi, kameralı telefon, fotoğraf veya video çekme özelliği bulunan elektronik cihazlar ile giriş yasaktır. Bu şartlara uymayan misafirler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

7. DİĞER HÜKÜMLER

7.1. Olumsuz hava şartları, grev-lokavt, terör, askeri harekât, sel, yangın vs. Bu tür durumların meydana gelmesi durumunda Megza Bungalov, hizmet vermeye devam etmeyebilir. Bu durumda rezervasyonu olup ödeme yapmış olan misafirlere ödemeleri iade edilir.

7.2. İşbu sözleşme uyarınca doğacak ihtilafların çözülmesi gerektiğinde yetkili mahkeme Rize Merkez  mahkemeleridir.